Preskočiť na obsah

Mária Bartlová

„Ahojte, volám sa Mary a v Hockey House pôsobím ako korčuliarska trénerka. Trénerstvu sa venujem už takmer 9 rokov. 

Krasokorčuľovaniu som sa začala venovať ešte ako malé dieťa a naplno som sa mu venovala viac ako 11 rokov. Aj keď som v puberte musela s krasokorčuľovaním skončiť tak musím povedať, že je to rozhodne moja láska a vášeň na celý život. Po niekoľkých rokoch som sa na ľad vrátila, ale už ako trénerka. Najskôr iba na kurzoch korčuľovania pre malé deti, no postupne som  začala trénovať v krasokorčuliarskom klube, kde som pripravovala malé krasokorčuliarky na súťaže. Túto moju trénerskú cestu nachvílku prerušili tehotenstvá, ale odkedy som sa na ľad vrátila ostala som mu verná, pretože trénerstvo je práca, ktorá ma naozaj napĺňa aj preto, že ma baví pracovať s deťmi a aj to ako vidieť ich progres na ľade. 

Keď môj syn začal hrať hokej prirodzene ma to priviedlo viac k tomu aby som sa začala venovať technike korčuľovania u hokejistov. Už predtým som sa tomu venovala, ale vždy iba popri krasokorčuľovaniu. U nás na Slovensku je to žiaľ, stále veľmi v plienkach a korčuľovanie sa pri hokejistoch ešte trošku podceňuje.

A práve preto, že viem ako veľmi to môže hokejistovi pomôcť byť naozaj lepším hráčom, som sa rozhodla spojiť s Hockey House a venovať sa tomu viac, aby som pomohla našim deťom k lepším výkonom .“